Prevencia

Zvýšte svoje šance na tehotenstvo

Zvýšte svoje šance na tehotenstvo

Na Slovensku neplodnosťou trpí 12-15%  párovCesta k vytúženému dieťaťu umelým oplodnením býva mnohokrát jednou z posledných možností. Táto cesta býva pre páry zaťažujúca či už po fyzickej, psychickej ale aj finančnej stránke. Neplodnosť by sa nemala riešiť len mechanicky. Páry by sa mali zamerať súčasne na zdravší životný štýl, zníženie stresu a prijímanie doplnkov stravy podporujúcich plodnosť (Brudyfertil-AOX®). Spermiám trvá 90 dní, než dozrejú. Nezabúdajte na to, že vašu aktuálnu kvalitu spermií ovplyvňuje váš životný štýl a strava spred 3 mesiacov. 

Dôvod neplodnosti je u každého individuálny a niektorým typom neplodnosti sa žiaľ nedá predchádzať. V nasledujúcich bodoch uvádzame niekoľko príkladov, ktoré môžu zvýšiť kvalitu vajíčok, spermií a tým zvýšiť šance na počatie a vývoj vytúženého bábätka.

  • BRUDYFERTIL-AOX® - podporuje kvalitu vajíčok a spermií

BRUDYFERTIL-AOX® je potravina na osobitné lekárske účely s najsilnejším patentovaným antioxidačným účinkom, ktorý podporuje ženskú a mužskú plodnosť o 30%. BRUDYFERTIL-AOX® obsahuje vysoko koncentrovanú DHA mastnú kyselinu vo forme triglyceridu (Tridocosahexaenoína-AOX®) s terapeutickou dávkou 1050 mg/deň1 

  • Zdravá strava

Zdravá strava – do zdravého jedálnička by ste sa mali snažiť zaradiť potraviny bohaté na živiny a antioxidanty ako je ovocie, zelenina, orechy a celozrnné potraviny. Zároveň sa odporúča vyhýbať potravinám chudobným na živiny a bohatým na Omega-6 mastné kyseliny (vyprážané jedlá, polotovary, slnečnicový olej, repkový olej).

  • Udržiavanie zdravej telesnej hmotnosti

Udržiavanie zdravej telesnej hmotnosti – obezita alebo nízka hmotnosť negatívne ovplyvňujú plodnosť. U žien príliš nízka hmotnosť môže viesť ku strate menštruačného cyklu a tým aj ovulácii.

  • Zníženie stresu

Zníženie stresu – nájdite si čas na relaxáciu a odpočinok. V skutočnosti asi 30% žien, ktoré navštevujú centrá pre liečbu neplodnosti trpia stresom, úzkosťou a depresiou.

Odporúčané dávkovanie 3 x 1 kapsula denne, 3 mesiace pre oboch partnerov.

  • Chránenie sa pred infekciami

Chránenie sa pred infekciami – pohlavne prenosné ochorenia môžu negatívne ovplyvniť na plodnosť.

  • Obmedzte alkohol a tabak

Obmedzenie alkoholu, tabaku a drog. Fajčenie zvyšuje prítomnosť reaktívnych foriem kyslíka. Zvýšená prítomnosť reaktívnych foriem kyslíka spôsobuje oxidatívny stres. Oxidatívny stres poškodzuje morfológiu a životaschopnosť spermií, narušuje ich funkciu čo ma za následok zníženú mužskú plodnosť. Pozitívny vplyv na koncentráciu spermií má ukončenie fajčenia.

  • Fyzická aktivita

Fyzická aktivita – pravidelná mierna fyzická aktivita prispieva k udržiavaniu zdravej hmotnosti, zvýšeniu plodnosti, zlepšeniu psychického a celkového zdravia. Naopak nadmerná fyzická aktivita však môže mať na plodnosť u oboch pohlaví opačný vplyv. U žien nadmerná fyzická aktivita môže spôsobiť stratu menštruačného cyklu, u mužov môže dôjsť k nedostatočnej koncentrácii spermií.

  • Sledovanie menštruačného cyklu

Ak sa snažíte otehotnieť je veľmi dôležité sledovať svoj menštruačný a ovulačný cyklus. Pre rýchly a jednoduchý výpočet plodných dní a ovulácie môžete využiť náš kalendár. 

Zdroj: 

1 Data on file BRUDY Labs